جهان در سال 2020

جهان را در سال 2020 چطور تصور می‌کنید؟

تنها 9 سال دیگر خودروها پرواز خواهند کرد، برای تعطیلات به ماه سفر خواهیم کرد، واقعیت افزوده بخشی روزمره از زندگی ما خواهد شد و رایانه‌هایی با توان پردازشی مغز انسان تولید خواهند شد!

ژاپن به تازگی یک فاجعه بزرگ هسته‌ای ناشی از سونامی و زلزله 9 ریشتری را پشت سر گذاشته‌اند و باید نزدیک به 300میلیارد دلار برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده هزینه کند. با این حال دولت این کشور قصد دارد برنامه ساخت پایگاهی در کره ماه که توسط روبات‌ها ساخته خواهد شد را ادامه دهد و تا سال 2020 میلادی آنرا به پایان برساند.

چین قصد دارد برای ارتباط دادن شرق و غرب جهان، هزینه‌های ساخت راه‌آهنی را تقبل کند که از 17 کشور جهان خواهد گذشت. این کشور در عوض بخشی از منابع طبیعی این کشورها و استخراج معادن آنها را درخواست خواهد کرد

در حال حاضر گوگل، دارپا و بعضی خودروسازان مانند آئودی دارند برای تولید چنین اتومبیل‌هایی تلاش می‌کنند. ما در نهایت به سیستمی تعاملی برای تمامی اتومبیل‌ها نیاز خواهیم داشت تا مانند انسان‌‌ها بتوانند توسط زیرساختی مجازی به زبانی مشترک برسند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازند.

این پیشگویی متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده است که مانند دیگر نیروهای نظامی این کشور تلاش می‌کند تا سال 2020 نیمی از انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند.

این چیزی نیست که چه از لحاظ تکنیکی و چه از نظر امنیتی مورد قبول محققان باشد. کنترل ترافیک هوایی به زیرساخت‌های بی‌سیم مطمئن نیاز دارد و زمانی که تا 9 سال آینده زیرساخت‌های زمینی این ارتباط در دسترس نخواهند بود، تأمین زیرساخت‌های هوایی غیرممکن است.

این پیش‌بینی اینتل کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. سیستم پیچیده ارتباطی مغز انسان هنوز هم یکی از بزرگترین اسرار علم زیست‌شناسی است و زمانی که انسان اطلاع چندانی از شیوه این ارتباط ندارد، استفاده از شبیه‌ساز الکترونیکی برای ایجاد تعامل میان انسان و دستگاه‌ها غیرممکن است

کافی است به گشت‌و‌گذاری کوتاه در دنیای مجازی بپردازید تا ببینید این پیش‌بینی چقدر به حقیقت نزدیک است. در حال حاضر نمونه‌هایی از صفحات نمایش OLED (دیود آلی ساطع‌کننده نور) از آزمایشگاه‌ها خارج شده‌اند و به زودی در ابزارهای الکترونیک گوناگون به کار گرفته خواهند شد.

از نظر لیب هولد و همکارانش امکان سفرهای کوتاه و داخل مدار زمین تا سال 2020 وجود خواهد داشت اما بعید به نظر می‌رسد انسان تعطیلاتش را در کره ماه سپری کند یا برای استخراج معادن از خرده‌سیاره‌ها آماده باشد.

احتمالا تا اون موقع ما هم دعواهارو کنار گذاشتیم دیگه قهر نمی کنیم و سرمون به کار خودمون گرمه دیگه کسی رو از روی نقشه* حذف نمی کنیم و همه یارا*نه هاشونو می گیرن دیگه کسی درگیر ثبت نام و شماره*حساب و این چیزا نیست و کسی رو سرگرم عوض کردن شنا*سنامه و کارت*ملی و این چیزا نمی کنن خوب اینا خودش پیشرفت دیگه از این بالاتر (البته امیدوارم که اینطوری بشه)

 

 

/ 9 نظر / 16 بازدید
فاطمه

من که چشم اب نمیخوره اون موقع هم دعواها تموم بشه[گل]

نهال

خیلی خوب می شه خودروها پرواز کننا

رسا

خیلی باحاله وبلاگت دمت گرم[نیشخند][گل][گل] خوشحال میشم اگه به چت روم ماهم سربزنی چت روممون خیلی باصفاست دنبال چندتادوست باصفامیگردیم [لبخند] خوشحال میشم اگه تو چت روم ارین بینمت[لبخند][گل][گل]

رهاخانه سبز ما

سلام عزیزم خیلی مطلب جالبی بود خصوصا پر گراف اخر[مغرور][همیشه شاد و تندرست باشی

Persian Friends

در زندگی چند فزرند داشتن مناسب هست! شرایط قبول این مسئولیت از نظر شما! دوست داری به فرزندت چه خصلتی رو بعنوان مهم ترین مهارت در زندگی آموزش دهی!

سمیه

وایییییی به حال بشر به کجا چنین شتابان؟؟؟ کاش این همه پیشرفت باعث آسودگی میشن نه بر عکس

بهار

[بغل]سهلامممممممممممم میسی که اومدی چه خوب که شما بهم رسیدین اینخد داستان عشقای ناکام خوندم دفسرده شدممممممممممممممم[کلافه]بازم بیاین[خجالت][ماچ]